YARIŞMA SONUÇLARI İLAN EDİLMİŞTİR. SIRALAMAYI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ (10 Kasım 2022)

ÖNEMLİ AÇIKLAMA:

Bu yarışma KOSGEB İş Planı Destek Programı tarafından desteklenmektedir. Ödül almaya hak kazanan kişilerin 4 Ekim 2022 tarihi itibarıyla şirket kurabilecek durumda olmaları ya da 4 Ekim 2022 tarihinden önce bir şirket kurmuş olmaları gerekmektedir. Ödül hakkı kazanan girişimci 2 yıl içerisinde şirketini kurarak desteği alabilecektir. Şahıslara ödül desteği verilmez.

KİMLER BAŞVURABİLİR:

  • Teknoloji tabanlı,
  • Yenilikçi,
  • Gerçekleştirilebilir,
  • İş fikri ile uyumlu profile sahip
  • 4 Ekim 2022 itibariyle 2 yıl içerisinde işletmesini kurabilecek girişimciler,
  • 4 Ekim 2020 itibariyle işletmesini kurmuş ve en az %50 ortaklığa sahip kişiler

DEĞERLENDİRME

Yarışma kapsamında jüri tarafından kullanılacak olan değerlendirme kriterleri ve ağırlıkları aşağıdadır. İş fikirleri teknoloji tabanlı olmaları, yenilikçi olmaları, gerçekleştirilebilir olmaları, ticari değer taşımaları, girişimcinin 2 yıl içerisinde şirket kurabiliyor olması ya da geçmiş iki yılda kurulmuş bir şirketin en az %50’ine sahip olması ve ekip uyumu kriterlerine göre değerlendirilecektir.

Girişimcilerin başvuru formlarını ve hazırlanacak taahhütnameyi ıslak imzalı olarak tarafımıza ulaştırmaları gerekecektir.

Başlık Ağırlık
Yenilikçilik, Yapılabilirlik, Teknoloji Düzeyi %30
Ticarileşme Potansiyeli ve

Pazar Potansiyeli

%40
Ekip Yeterliliği %30
Toplam %100

TAKVİM

ONLINE BAŞVURU YAP

ÖDÜLLER

Yarışma kapsamında ilk 10’a giren girişimcilere CAPPIN2C kuluçka merkezinde 6 ay süreli çalışma alanı tahsis edilecektir. Bu girişimcilere eğitimler ve mentorluk desteği tamamen ücretsiz olarak sağlanacaktır.

KOSGEB’den sağlanacak ödül:

Birinci için  50.000 TL

İkinci için    30.000 TL

Üçüncü için 20.000 TL

MENTORLUK

Yarışma süresince başvuru yapmak isteyen girişimci adaylarının başvuru dosyalarını hazırlama sürecinde mentorluk sağlanacaktır. Ayrıca yarışma sonunda başarılı 10 girişimciye CAPPIN2C kuluçka programı kapsamında mentorluk desteği sağlanacaktır.

EĞİTİM

Girişimciler öncelikle KOSGEB girişimcilik eğitimleri almaya yönlendirilecektir.

Başvuru süreci devam ederken girişimci adaylarına genel girişimcilik konulu 3 saatlik bir eğitim verilecektir. Ayrıca yarışma sonunda başarılı 10 girişimciye CAPPIN2C kuluçka programı kapsamında ücretsiz eğitimler sağlanacaktır.

SONUÇLARIN İLANI

Yarışma sonuçları 25 Kasım 2022 günü Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan tören ile ilan edilecektir. Aynı gün ilk 20’ye giren girişimciler kongre merkezinde stant açarak projelerini takdim edeceklerdir.

İLETİŞİM VE BAŞVURU FORMU TESLİM ADRESİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kampüsü, Kapadokya Teknopark Binası, B Blok, Kat: 1 Yönetim Ofisi Merkez/Nevşehir

0384 215 02 14

info@kapadokyateknopark.com.tr